Orchard Stable Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Jessie
2017-02-23, 16:41
Rangi i ich opis
Autor Wiadomość
Riley
Jeździec zaawansowany

Płeć: mężczyzna
Wiek: 30 (23 grudzień)
Rasa: ndt.
Pochodzenie: Szkocja, Culzean

Stan psychiczny: Gryząc ziemię na przemian z własnym ciałem...
Stan fizyczny: Choroba: rwa kulszowa. Leczona.
Ilość treningów: 32.
Ostatni trening: 12.02 - Ciapa - ruszenie konia na podstawowej pracy ujeżdżeniowej.
Zgoda właściciela na treningi: Nie. ( Podczas nieobecność klaczą zajmuje się Robert.)
Wymagany sprzęt: Łapacz snów.

Ekwipunek/ubiór: Błękitna koszula, dopasowane czarne spodnie jeansowe, czarne buty z wyższą cholewą wiązane, pozłacane spinki do mankietu, sporych rozmiarów szwajcarski zegarek na lewym nadgarstku.

Punkty doświadczenia: 62

Pieniądze: 4180
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 150
Wysłany: 2013-01-23, 00:09   Rangi i ich opis

  DLA LUDZI

  MASZTALERZ - x2 – Persona opiekująca się wszystkimi końmi w stadzie; inaczej nazywana starszym stajennym. Zajmuje się przede wszystkim podjeżdżaniem i zajeżdżaniem młodych koni i kontrolowanie ich ogólnego stanu zdrowia. Proszę o nie mylenie Masztalerza ze stajennym!
  ZAKLINACZ KONI - x1 – Osoba posługująca się przede wszystkim metodami naturalnymi, które pomagają jej w pracy z trudnymi końskimi charakterami. Pomaga zwierzętom po przejściach z którymi współpraca często zdaje się być niemożliwa.

  TRENER - x3 – Trudzi się on przygotowaniami fizycznymi jak i psychicznymi jeźdźców oraz koni do współzawodnictwa, z reguły naciskając na szczególnie przez siebie preferowany sport. Aby zostać Trenerem, należy posiadać brązową odznakę. Jego obowiązkiem jest przeprowadzanie minimum dwóch treningów miesięcznie. Posiada swoje przywileje:
  » Jeśli para trenowana przez Trenera zajmie miejsce na podium w zawodach, Trener otrzymuje dodatkowy prestiż;
  » Możliwość ustalenia własnej ceny za trening, nieprzekraczającej górnej granicy stawki dla danego „poziomu” trenera;
  Treningi z Trenerem są płatne (więc zarabia tylko trener, jeździec - nie; jak dotąd obie strony zarabiały), ale mają też swoje plusy:
  + Jeździec i koń dostają więcej pkt doświadczenia za trening niż gdyby trenowali samodzielnie;
  + Na zawodach będzie brane pod uwagę, czy dana para trenowała pod okiem Trenera, czy nie; jeśli tak = większa szansa na zwycięstwo;

  Dodatkowo Trenerzy posiadają możliwość awansu, polegającą na zdobywaniu prestiżu wyrażonego w ★. O awansie decyduje Administracja i/lub opinia innych Użytkowników. Ilość ★ odpowiada ilości treningów, które Trener może prowadzić jednocześnie (dla Trenera istnieje możliwość bilokacji; może on prowadzić kilka treningów jednocześnie, z różnymi parami).
  ★ - 1 trening, ★★ - 2 treningi, ★★★ - 3 treningi, ★★★★ - 4 treningi, ★★★★★ - 5 treningów.
  Cena za trening także jest uzależniona od ilości ★. Oczywiście od Trenera zależy, czy weźmie pełną stawkę, czy mniej, ale ograniczają go takie ramy:
  ★ - max. £15, ★★ - max. £25 , ★★★ - max. £35 , ★★★ - max. £45, ★★★★ - max. £55, ★★★★★ - max. £65

  Trening pod okiem Trenera jest bardziej korzystny dla jeźdźca, ponieważ w zależności od prestiżu Trenera, może on zdobyć więcej punktów doświadczenia niż gdyby trenował sam:
  ★ - 2 pkt, ★★ - 3 pkt, ★★★ - 3,5 pkt, ★★★★ - 4 pkt, ★★★★★ - 5 pkt.

  Tak samo więcej punktów przysługuje koniowi:
  a) trening skokowy

  ★ - 3 pkt. skoki, 1 pkt. kondycja, 1 pkt. szybkość, ★★ - 4 pkt. skoki, 2 pkt. kondycja, 2 pkt. szybkość, ★★★ - 4,5 pkt. skoki, 2,5 pkt. kondycja, 2,5 pkt. szybkość, ★★★★ - 5 pkt. skoki, 3 pkt. kondycja, 3 pkt. szybkość, ★★★★★ - 6 pkt. skoki, 4 pkt. kondycja, 4 pkt. szybkość,


  b) trening ujeżdżeniowy

  ★ - 3 pkt. ujeżdżenie, 1 pkt. kondycja, 1 pkt. lonża, ★★ - 4 pkt. ujeżdżenie, 2 pkt. kondycja, 2 pkt. lonża, ★★★ - 4,5 pkt. ujeżdżenie, 2,5 pkt. kondycja, 2,5 pkt. lonża, ★★★★ - 5 pkt. ujeżdżenie, 3 pkt. kondycja, 3 pkt. lonża, ★★★★★ - 6 pkt. ujeżdżenie, 4 pkt. kondycja, 4 pkt. lonża,


  c) trening crossowy

  ★ - 3 pkt. kondycja, 1 pkt. skoki, 1 pkt. szybkość, ★★ - 4 pkt. kondycja, 2 pkt. skoki, 2 pkt. szybkość, ★★★ - 4,5 pkt. kondycja, 2,5 pkt. skoki, 2,5 pkt. szybkość, ★★★★ - 5 pkt. kondycja, 3 pkt. skoki, 3 pkt. szybkość, ★★★★★ - 6 pkt. kondycja, 4 pkt. skoki, 4 pkt. szybkość,


  b) trening wyścigowy

  ★ - 3 pkt. szybkość, 1 pkt. kondycja, ★★ - 4 pkt. szybkość, 2 pkt. kondycja, ★★★ - 4,5 pkt. szybkość, 2,5 pkt. kondycja, ★★★★ - 5 pkt. szybkość, 3 pkt. kondycja, ★★★★★ - 6 pkt. szybkość, 4 pkt. kondycja,


  INSTRUKTOR- x3 – W odróżnieniu od trenera, instruktor zajmuje się szkoleniem tylko i wyłącznie jeźdźców. Przykłada większa wagę do pomocy, sylwetki oraz metod używanych przy płynnej komunikacji jeźdźca z koniem. Aby zostać Instruktorem, należy posiadać brązową odznakę. Jego obowiązkiem jest przeprowadzanie minimum dwóch lekcji miesięcznie.
  Dodatkowo Instruktorzy posiadają możliwość awansu, polegającą na zdobywaniu prestiżu wyrażonego w ★. O awansie decyduje Administracja i/lub opinia innych Użytkowników. Ilość ★ odpowiada ilości lekcji, które Instruktor może prowadzić jednocześnie (dla Instruktora istnieje możliwość bilokacji; może on prowadzić kilka lekcji jednocześnie, z różnymi parami).
  ★ - 1 lekcja, ★★ - 2 lekcje, ★★★ - 3 lekcje, ★★★★ - 4 lekcje, ★★★★★ - 5 lekcji.

  Cena lekcji jest stała i wynosi £25. Opłatę ponosi uczeń, który w zamian za lekcje utrzymuje wyłącznie punkty doświadczenia, których wysokość także jest stała i równa 2 pkt. Koń, który bierze udział w lekcji, może, ale nie musi otrzymać punkty doświadczenia - zależy to od typu treningu.

  ZAWODNIK - nieograniczona – Musi brać udział w większości zawodach, jakie organizowane są przez Orchard Stable. Warunkiem otrzymania tej rangi jest posiadanie własnego konia, brązowej odznaki oraz zajęcie przynajmniej jednego miejsca na podium.
  DŻOKEJ - nieograniczona – Odpowiednik Zawodnika przeznaczony dla osób parających się wyłącznie wyścigami (doświadczenie dżokeja bardziej liczy się w gonitwach niż zwykłego jeźdźca). Warunkiem otrzymania tej rangi jest posiadanie własnego konia oraz przynajmniej dwa miejsca na podium (w wyścigach).
  JEŹDZIEC ZAAWANSOWANY – nieograniczona – Posiada on dostateczną wiedzę na temat jeździectwa. aby samodzielnie wyjeżdżać w teren, przeprowadzać treningi. Poprawnie komunikuje się z końmi, nie mając z nimi z reguły większego problemu; bierze udział w zawodach.
  JEŹDZIEC POCZĄTKUJĄCY - nieograniczona – Pracuje pod okiem instruktora. Nie może wyjeżdżać ani w teren, ani na halę samemu. Może startować w zawodach towarzyskich w klasie mini LL i L, w skokach i ujeżdżeniu.
  JUNIOR – Osoba niepełnoletnia (do 18 roku życia); jeździ pod dozorem trenera lub instruktora. Może startować w zawodach. W przypadku posiadania własnego konia bądź brązowej odznaki, może jeździć samodzielnie.
  WETERYNARZ – x1 – Persona posiadająca wszelkie kwalifikacje do badania i opiekowania się zwierzętami, oraz przeprowadzania drobnych zabiegów ratujących ich życie. Weterynarzem może zostać zarówno postać z grupy jeźdźców, jak i mieszkańców.
  KOWAL- x1 – Osoba odpowiedzialna za pielęgnację i ogólny stan końskich kopyt. Kowalem może zostać zarówno postać z grupy jeźdźców, jak i mieszkańców.
  STAJENNY – x3 – Jego zadaniem jest utrzymanie czystości w stajni, końskich boksach, na stoiskach (myjka, solarium), oraz karmienie i pojenie koni. Powinni bez większego problemu obchodzić się ze zwierzętami. Stajennym może zostać zarówno postać z grupy jeźdźców, jak i mieszkańców.
  BEREITER - x3 – Inaczej nazywany Objeżdżaczem. Zapewnia koniom ruch pod siodłem, trenując je np. kiedy właściciel pewnego konia jest chory, a za dwa tygodnie mają wystartować w zawodach.
  MIESZKANIEC - nieograniczona - więcej o nich znajdziesz tutaj


  DLA KONI

  MULTICHAMPION - nieograniczona - koń, który uzyskał oba tytuły: World's Champion i Champion.
  WORLD’S CHAMPION - nieograniczona - koń startujący z powodzeniem w różnych konkursach wysokich klas, wyjeżdża także za granicę;
  CHAMPION - nieograniczona - koń z wieloma osiągnięciami, odnosi sukcesy w swoich kategoriach;
  SKOKOWIEC - nieograniczona - Koń, którego powołaniem są skoki. Cechuje go duża potęga, ale w zamian nie należy do długodystansowców. Na parkurze nie ma sobie równych.
  UJEŻDŻENIOWIEC – nieograniczona - Koń, który przejawia wyraźny talent do ujeżdżenia. Jego najmocniejszą stroną są zachwycające chody, za to najczęściej nie należy do wybitnych skoczków. Na czworoboku jednak nie ma sobie równych.
  WKKWISTA - nieograniczona - Koń wszechstronnie uzdolniony. Oczekuje się od niego, że poradzi sobie zarówno na parkurze, czworoboku jak i torze crossowym. Bardzo ceniony i wytrzymały.
  WESTERNOWIEC - nieograniczona - Koń specjalizujący się w jednej z dyscyplin western riding. Spośród innych koni wyróżnia go przede wszystkim styl jazdy.
  WYŚCIGOWIEC - nieograniczona - Najczęściej koń rasy pełnej krwi angielskiej lub czystej krwi arabskiej, wyhodowany do wyścigów - cechuje go imponująca szybkość i wydolność.
  REKREACYJNY- nieograniczona – Koń idealny zarówno dla jeźdźców początkujących, jak i takich, którzy nie marzą o sporcie. Jest to koń, na którym można spróbować wszystkiego, a przy tym spokojny i opanowany. Niektóre z nich mają złe nawyki, ale to nie jest reguła.
  UJEŻDŻONY - nieograniczony - Koń który przyjął cały rząd, pracuje pod siodłem oraz z ziemi. Nie został jeszcze ukierunkowany w konkretną dyscyplinę sportową.
  UJEŻDŻANY - nieograniczona - Rumak, który miał już styczność z podstawowym rzędem jeździeckim; siodło, ogłowie ect. Jest w czasie zajeżdżania, przez człowieka. Ową rangę dostaje wierzchowiec który ukończył już 3 rok życia.
  NIEUJEŻDŻONY - nieograniczone– Koń, który jeszcze nie przyjął siodła ani też wędzidła, z człowiekiem pracuje tylko i wyłącznie na lonży.
  MŁODZIK - nieograniczone- Określenie młodego konia od 12 miesięcy jego życia do 36 miesięcy.
  ŹREBAK – nieograniczone - Określenie młodego konia do 1 roku jego życia.

 
   Podziel się na:     
Jessie 
Zawodnik
Hodowca
Mrs. Wrens


Płeć: kobieta
Wiek: 24 lata [28.05.1993]
Pochodzenie: Newcastle, Irlandia

Stan psychiczny: Ostatnio czuje się już całkiem dobrze, jej życie toczy się swoim stałym rytmem. Nie brakuje jej chęci i sił do pracy ani spotkań z przyjaciółmi.
Stan fizyczny: Kobieta przeciętnego wzrostu (168cm) o drobnej budowie ciała. Długie, kręcone włosy, najczęściej czarne lub ciemnobrązowe - w zależności od farby. Oczy koloru niebieskiego. Na twarzy nieliczne, ledwie widoczne piegi. Blada, irlandzka cera, która raczej nie służy opalaniu się.
Ciąża: Tak
Podopieczny: Angel's Wings, Blooregard Q. Kazoo, Charleston Disasterpiece, Sternkämpfer CS, Insostenible, Dark Princess Intentians, Duran Duran, Foudre Rouge, I So Bad, Maven, Orly d'Or, Rabanna, Red Hot Chili, Strawberry Wine, Security Social, Unexpected, War Admiral, Watchman
Ilość treningów: 110
Ostatni trening: ujeżdżeniowy - ISB
Zgoda właściciela na treningi: Nie ma.

Punkty doświadczenia: 522

Pieniądze: 8800
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 4340
Wysłany: 2017-02-17, 14:43   
   Odznaka: Brązowa, srebrna, złota.


  TYTUŁY/PODRANGI

  DLA LUDZI:
  HODOWCA - jest to podranga, którą może otrzymać każda osoba, która spełnia następujący warunek:
  - Postać posiada 3 konie; w tym jeden z nich jest ogierem reproduktorem (ogier z licencją) lub klaczą.
  - Postać wyhodowała przynajmniej jednego źrebaka ze swojej klaczy/ogier należący do postaci krył przynajmniej raz.
  Korzyści płynące z bycia hodowcą uprawniają do darmowych startów w zawodach na swoich koniach.


  DLA KONI:
  MASKOTKA STAJNI - Ulubieniec wszystkich. Jest to najczęściej wałach lub kucyk. Prawdziwa oaza spokoju, bez obaw można przy nim biegać i hałasować, bo nie skrzywdziłby nawet żywej muchy. Cierpliwy nauczyciel, nigdy nie ma dość łakoci i pieszczot. Wymogiem otrzymania tego tytułu jest charakter odpowiadający opisowi i konsekwencja w prowadzeniu postaci, potwierdzone postami na fabule.
  PULLER – Koń bardzo rączy. Agresywnie postępujący z jeźdźcem, często ponoszący i mocno prący do przodu, nadający się przede wszystkim dla zaawansowanych jeźdźców. Wymogiem otrzymania tego tytułu jest charakter odpowiadający opisowi i konsekwencja w prowadzeniu postaci, potwierdzone postami na fabule.
  POSTRACH STAJNI - Najczęściej jest to koń po przejściach lub koń z bardzo trudnym charakterem, niebezpieczny przede wszystkim w obejściu, ale również pod siodłem. Cechuje go silny, dominujący charakter. Wymogiem otrzymania tego tytułu jest charakter odpowiadający opisowi i konsekwencja w prowadzeniu postaci, potwierdzone postami na fabule.
  PROFESOR - Wierzchowiec idealny do nauki. Posiada ogromne doświadczenie i przyjemne usposobienie, dzięki czemu często zdobywa sympatię mniej pewnych siebie jeźdźców. Najczęściej jest to koń po sporcie, z którego musiał zrezygnować z racji wieku (najczęściej są to starsze konie, ale jeszcze nie nadające się na emeryturę), niewystarczających umiejętności i charakteru do sportu na międzynarodowym szczeblu lub z powodu przebytej kontuzji. Taki koń startuje przeważnie na regionalnym poziomie, wprowadzając w niego mniej zaawansowanych jeźdźców. Trening odbyty na takim koniu daje jeźdźcowi 1 punkt doświadczenia więcej. Wymogiem otrzymania tego tytułu jest postać odpowiadająca opisowi i wyrażenie chęci - trzeba jednak pamiętać, że później nie można już się wycofać.
 
 
   Podziel się na:     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
czo.pl - załóż darmowe forum już dziś!

www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Aby zobaczyć pozostałe bannery, przescrolluj niżej.
Zasady wymiany i nasze bannery znajdziesz tutaj.
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10